Cilt Bakımı

Cilt bakımı yapabilmek ve cilt bakımı yaparken uygun olan malzemeleri kullanabilmek için öncelikle cilt tipine karar verilmeli ve ona göre hareket edilmelidir.

Cilt Bakımı

Bir birey için gerek toplum içerisinde gerekse de kişisel hayatında dış görünüşünde en çok dikkat çeken cildi ve saçlarıdır. Hem bayanlar için hem de erkekler için mevcut olan cilt bakımları vardır. Cilt bakımı yapabilmek için öncelikle kişinin cilt tipini bilmesi gerekmektedir. Cilt tipi yağlı, az yağlı, kuru ya da çok kuru olabilir. Bunların yanı sıra bir de yağlı ve kuru karışımı olan karma ciltler vardır. Her cilt tipi için uygulanması gereken cilt bakımı farklılık göstermektedir. Bu farklılık sayesinde kişiler ciltleri için uygun olan bakımı tam anlamı ile yapmış olurlar. Cilt bakımı, cildin hem ölü derilerden kurtulmasına yardımcı olur hem de gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Cilt bakımı sayesinde ciltteki akneleri, sivilceleri, beyaz ve siyah noktaları büyük ölçüde azaltabilirsiniz.

cilt bakımı


Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı yapabilmek ve cilt bakımı yaparken uygun olan malzemeleri kullanabilmek için öncelikle cilt tipine karar verilmeli ve ona göre hareket edilmelidir. Cilt bakımının en temel noktası ve en önemli olan kısmı cildin temizlenmesidir. Cilt temizliği için pek çok farklı markanın ürünleri kullanılabilir fakat eğer doğal bir yöntem ile cilt temizliğinizi tamamlamak istiyorsanız yapmanız gereken şey bir adet limon ve bir adet doğal maden suyuna sahip olmaktır. Öncelikle bu malzemeleri cildinizin çok az bir kısmında denemeniz ve cildinizin reaksiyon verip vermediğine bakmanız gerekmektedir.

cilt bakımı


Doğal Ürünler İle Cilt Bakımı

Evinizde bulunan limonu ikiye ayırın ve küçük bir kaseye limonu sıkın. Pamuk yardımı ile tampon hareketler ile yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 15 dakika kadar limon suyunun cildinizde kurumasını bekleyin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu işlemin ardından cildinizi pamuk ve tampon hareketler yardımı ile soda ile temizleyin. Kullanılan bu malzemelerin antiseptik özelliği olduğu için hem yüzünüzdeki iltihaplı hücreleri temizler hem de gözeneklerinizi sıkılaştırır. Bu da çok daha sağlıklı ve parlak bir cilt görünümüne kavuşmanızı sağlar. Bu işlemler cildinizi fazlası ile kuruttuğu için cildinizin nem dengesini korumanız ve bol bol nemlendirmeniz gerekmektedir.

cilt bakımı

cilt bakımı